MCT oil Zväčšiť

MCT oil

OLIMP SPORT NUTRITION OLIMP SPORT NUTRITION

Novinka

Viac detailov

  • bez prichute
  • 400 ml

11,00 €

s DPH

Doprava zdarma pri nákupe nad 50€

Rýchle doručenie

Záruka kvality tovaru

Nákúpte ešte za 50,00 € a dopravu máte zdarma!

MCT ( medium chain tryglicerides = mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom ) olej je zmes mastných kyselín, rastlinného pôvodu, v prírodnej forme, ktorých zdrojom je kokosový olej. Kokosový olej neobsahuje, naviac vďaka svojej schopnosti stimulovať vylučovanie hormónov štítnou žľazou pomáha cholesterol v tele odbúravať.

Príslušné hormóny konvertujú cholesterol na dôležitý sterol – progesteron. Ten spomaľuje prejavy starnutia. Tieto tuky sú metabolizované v pečeni premenou na energiu, bez akejkoľvek tendencie ukladania do zásob, absorbované do krvi tak rýchlo ako glukóza s 2x menšou spotrebou kyslíka ako ostatné tuky. Veľmi rýchle vstrebávanie a premena MCT olejov na energiu pomáha pri ochrane svalového glykogénu počas športového výkonu. Má priaznivý vplyv na znižovanie tukových zásob v organizme, t. j. znižovanie hmotnosti, na vstrebávanie dôležitých minerálov a vitamínov, zlepšenie elasticity ciev a väzív. Kyselina Kaprylová je vysoko účinná proti kvasinkám a plesniam v organizme. Kyselina kaprónová sa používa pri liečbe chorôb črevného systému aj srdcových chorôb a problémov so žlčníkom. Kyselina laurová má najsilnejší anti-virálny efekt. Tieto mastné kyseliny majú schopnosť narušiť membrány vírusov, baktérií, kvasiniek a plesní. Tie potom ľahko zneškodnia biele krvinky. Pri dávkovaní počas alebo po jedle vydrží ľudský organizmus dlhšie bez pocitu hladu. Balenie: 400 ml v plastovej fľaši = 28 dávok

DÁVKOVANIE

Mct Olej 1 - 2 lyžice dvakrát denne s jedlom po dobu prvých dvoch dní, potom postupne zvyšovať dávky za 3 dni až do optimálneho dávkovania: 1-3 polievkové lyžice 2 x denne. Spotreba viac než 100g denne môže spôsobiť tráviace ťažkosti, dlhodobá spotreba zvyšuje spotrebu zásob L-karnitínu v organizme (pomáha metabolizovať tuk).

ZLOŽENIE

99% čistý kokosový olej s obsahom mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom.

UPOZORNENIE

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Dbajte na dostatočný príjem tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri teplote do 25°c, mimo dosahu detí, chráňte pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

Nutričné hodnotyMCT kyseliny 14 g** 100 g** z toho: Kaprónová kyselina (C6: 0) 0.28 g 2 g kaprilová kyselina (C8: 0) 7.0 - 9.1 g 1950-1965 g
Energeticá hodnotaEnergetická hodnota 485,7 kJ / 116,2 kcal 3470 kJ / 830 kcal
Bielkoviny0g
Sacharidy0g

Write a review

MCT oil

MCT oil

Súhlasím

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.