L-Glutamine pure natural Zväčšiť

L-Glutamine pure natural

MAXXWIN

Novinka

Glutamín je  neesenciálna (telo si ju vie vytvoriť samo) aminokyselina, ktorá sa spolu s ďalším 21 druhmi zabudovává do novovzniknutých bielkovín.

Viac detailov

  • bez prichute
  • 300g

10,50 €

s DPH

Doprava zdarma pri nákupe nad 50€

Rýchle doručenie

Záruka kvality tovaru

Nákúpte ešte za 50,00 € a dopravu máte zdarma!

Glutamín sa do tela dostáva aj z prírodných zdrojov. Je bežnou súčasťou na bielkoviny bohatých potravín, ako sú mäso, mliečne výrobky či strukoviny. A okrem iného býva aj súčasťou mnohých proteínových suplementov.

Z hľadiska posilňovania je dôležité, že je významným prvkom pri udržovaní a obnovovaní svalových vlákien. Pri intenzívnych tréningoch, v ktorých dochádza k poškodeniu svalových buniek, sa vyčerpáva, čo nepovoľuje svalom optimálne regenerovať (prirodzená obnova jeho hodnôt trvá niekoľko dní).

Práve užívanie tohto doplnku výživy pomáha svalom a imunite zotavovať sa rýchlejšie, čo telu umožňuje držať tempu s náročnými tréningami.

Väčšina ľudí bude tolerovať dávky do 20 gramov glutamínu denne veľmi dobre, ale toto množstvo by nemali prijímať nárazovo. Odporúča sa ich rozdeliť do päť alebo desaťgramových dávok, ktoré sa príjmu dva alebo trikrát denne.

Užívanie glutamínu môže mať pre vaše telo pozitívne vplyvy, ale tiež môže spôsobiť nechcené vedľajšie účinky. Môžete byť naň alergickí a ak máte nádchu, spôsobuje zvýšenú tvorbu hlienov. Bežné vedľajšie účinky sú aj kašeľ, tráviace problémy či chrapľavosť. Menej časté sú však aj bolesti tela, horúčka, problémy s dýchaním a zvýšený srdečný tep.

Pri krátkodobom užívaní v dávkach menších ako 30 gramov denne neboli zistené žiadne nebezpečné účinky, no dlhodobé a hlavne prehnané užívanie môže byť nebezpečné, hlavne ak patríte k ľuďom trpiacim cukrovkou, epilepsiou, bipolárnou poruchou, či citlivosťou na glutaman sodný. Užívať by ho nemali ľudia s problémami obličiek a pečene. Pred začatím suplementácie by sa mal každý poradiť s doktorom.

Nutričné hodnotyDávka 5g
Energeticá hodnota85 kJ / 20 kcal
Bielkoviny5g
TukO
Aminokyseliny5000mg

Write a review

L-Glutamine pure natural

L-Glutamine pure natural

Glutamín je  neesenciálna (telo si ju vie vytvoriť samo) aminokyselina, ktorá sa spolu s ďalším 21 druhmi zabudovává do novovzniknutých bielkovín.

Súhlasím

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.